Відкритий урок

Урок у 8 класі "Лицарський кодекс честі. Романський стиль."


Мета:
навчальна: розширити загально-естетичний  кругозір учнів, ознайомити їх із стилями часу, поняттями, з життям і творчістю композиторів, художників, скульпторів; музичними творами, художніми творами;
розвиваюча: розвивати музичні здібності - метро-ритмічного, звуковисотного, ладового відчуття, вокально-хорових і творчих навичок, навичок образного, осмисленого сприйняття музики, художніх творів;
виховна: формувати емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські та національні якості особистості - національної гордості й патріотичних почуттів, любові до рідного краю, до природи; любові до народних пісень, до народних традицій, до живопису.

Тип уроку: комбінований, поглиблення знань.
       
      Обладнання: Підручник для 8 класу Л.Кондратової, комп’ютер, альбом для малювання. 




 Мистецтво 2 клас
Урок № 21
Тема : Коза-Дереза
Мета: на прикладі опери М. Лисенка «Коза-Дереза» акцентувати увагу на поняттях «опера», «співацькі голоси», «соліст», «ансамбль», «художник-ілюстратор»;
Ознайомити із змістом опери М. Лисенка «Коза – Дереза»; Характеризувати особливості музичних образів. Формувати в учнів здатність образно сприймати та інтерпретувати музичні твори.
Розвивати словниковий запас учнів, за допомогою якого вони можуть формулювати судження про почуті настрої , передані в музиці, розвивати емоційну чуйність, музично-слуховий досвід. Розвивати кольороспрйняття; формувати естетичні почуття, смак,; активізувати творчу ініціативу учнів, вокально-хорові навички
Виховувати художній смак, стимулювати зацікавленість музичним та образотворчим мистецтвом. Прищеплювати інтерес до класичної музики, слухацьку культуру; пошану до музичної спадщини ери  народу.
Зміст уроку: ХТД – М. Лисенко «Пісня лисички», А. Мігай, Н. Кулик. «Дощик». Малювання будиночка для казкової тваринки.
СММ. Л.Лисенко «Пісня кози», «Пісня Лисички», «Пісня рака» із опери «Коза-Дереза», Увертюра до опери.
СОМ. Ілюстрації книжок.
Обладнання: ПК., музичний інструмент, декорації персонажів опери, портрет композитора, картки для відзначення кращих; дитячі музичні інструменти.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку.
(Вхід учнів до класу під увертюру до опери «Коза-Дереза»
  1. Організаційний момент. Музичне вітання.
Виконання пісні «Дощик»
  1. Актуалізація опорних знань
  • Музика буває
  • Звуки бувають
  • Скільки нот у музиці
  • Назвіть теплі кольори
  • Холодні кольори
  • Хто пише музику?
  • Струнні інструменти
  • Духові інструменти
Розділіть у мистецькі скрині слова: натюрморт, композиція, оркестр, пейзаж, колядка, диригент.
  1. Мотивація навчальної діяльності.
Жили собі дід та баба. З ними жила вередлива і неслухняна коза. Упізнаєте казку?
  1. Основна частина.  Тема уроку: Коза-Дереза.
В українській народній творчості існує багато казок про тварин. Казку про козу-дерезу знають усі. Композитор М. Лисенко навіть написав однойменну оперу. Звірі в ній не лише розмовляють, а й співають.
(Прослухаємо та переглянемо фрагмент з опери «Коза-дереза»
Опера-це музичний твір в якому герої не розмовляють, а співають у супроводі симфонічного оркестру.
(Перегляд фрагментів.)
Для кожного героя казки композитор М. Лисенко написав пісні.
  • Один виконавець в опері – соліст.
  • Два виконавці – дует
  • Три виконавці – тріо
  • П’ять виконавців – ансамбль.
Прослухаємо пісні персонажів опери і спробуємо передати характери казкових героїв за допомогою відповідних темпів.
-Замалюйте в альбомі – яка з мелодій подібна до цих ліній.
1. Коза. 2. Рак.
А зараз з’явиться герой-рятівник, визволитель лисиччиної хатки.
  • Чи можна пісню рака виконати в дуже швидкому темпі? Чому?
3. Лисичка.
-Порівняємо мелодичні рисунки пісеньок.
-Яка з мелодій більш плавна і хвиляста?
- Яка енергійна і стрибкоподібна
- Яка ніби тупцює на місті?

(Фізкультхвилинка)

Сьогодні ми розучимо пісню Лисички.
(Розучування пісні) Домогтись правильного виконання, чистого інтонування.
Виконання пісні під супровід дитячих музичних інструментів.
-Як може рухатись мелодія?
Як мелодія може передавати характер героя казки?
  1. Творча робота.
  • Ми познайомилися з казкою – оперою
  • А де ще ми можемо зустрітись з казкою?
  • З казками ми зустрічаємось в книжках.
  • Переглянемо книжки, які лежать у вас на партах. Всі вони з0 картинками. Ці картинки називаються – ілюстрації.
  • Малюють ілюстрації – художники-ілюстратори.
Сьогодні ми з вами помиримо всіх тваринок із казки Коза-Дереза.
Уявімо себе художниками ілюстраторами і намалюємо казковий будиночок для персонажа, який вам найбільше сподобався.
- Коли ми всім героям намалюємо будиночки, тоді ніхто нікого не буде ображати. Навіть навпаки – звірята будуть ходити один до одного в гості.
План роботи малюнка.
  1. Актуалізація набутих знань
-Який композитор написав оперу « коза-дереза»
- Як музика допомогла нам охарактеризувати  героїв казки?
- Як називається один вокаліст?
- Як називаються двоє виконавців?
Як називаються 5-8 виконавців?
  1. Підсумок. Виставка дитячих робіт. «Хто живе в казковому будиночку»
Відзначення кращих.
  1. Проголошення уроку завершеним.
(Вихід учнів під музичний супровід)



Немає коментарів:

Дописати коментар